Pages Navigation Menu

Dětská obuv, dětské boty, školní batohy, povlečení, oblečení pro děti

Gore Tex – aby se vám dobře šlo

Gore Tex – aby se vám dobře šlo

Každé počasí je dobré počasí

Pocit vlhka vám může opravdu zkazit den. S výrobky Gore Tex se můžete těšit z aktivit ve volné přírodě, aniž byste se vraceli domů prochladlí, promočení nebo propocení. Produkty využívající technologie Gore Tex udržují naše tělo v teple a v suchu při rozmanitých povětrnostních podmínkách. Výrobky Gore Tex však nejen zvyšují naše pohodlí. Vyznačují se též vysokou životností, snadnou údržbou a zárukou spokojenosti.

Obecné vlastnosti membrány GORE-TEX®:

  • Trvalá nepromokavost
  • Vysoká prodyšnost
  • Extrémní odolnost vůči mrazu
  • Jedinečná odolnost při ohybu
  • Mimořádně dlouhá životnost
  • Zajišťují příznivé klima

 

Tajemství materiálů GORE-TEX® spočívá v jejich jedinečné dvousložkové membráně.

Laminát GORE-TEX® se vyrábí tak, že se membrána GORE-TEX® nalaminuje mezi vysoce odolné a extrémně prodyšné textilie. Tyto lamináty lze použít na vytvoření celého oděvu, bot nebo rukavic anebo zakomponovat do vysoce namáhaných částí pro zvýšení jejich odolnosti a oděruvzdornosti.

Část membrány z expandovaného PTFE obsahuje více než 1,4 miliardy mikroskopických pórů na centimetr čtvereční. Tyto póry jsou přibližně 20 000krát menší než kapka vody, ale 700krát větší než molekula vodní páry. Voda v kapalném skupenství tedy nemůže membránou GORE-TEX® proniknout, zatímco vodní pára (voda v plynném skupenství) jí projde snadno.

Do struktury ePTFE je začleněná oleofóbní látka (látka odpuzující olej). Ta umožňuje průchod vodní páry, ale zároveň vytváří přirozenou bariéru, která brání průniku znečišťujících látek, např. olejů, kosmetických přípravků, repelentů a složek potravin.

Výsledkem je trvale nepromokavá, větruvzdorná a prodyšná membrána.

 

GORE-TEX® je registrovaná značka, nejvíce je známá ve vztahu k nepromokavým tkaninám.

Pro tento účel je materiál GORE-TEX® složený z úzké pórovité membrány z expandovaného polytetrafluoretylenu (teflon), která je nalaminována mezi jiné textilie, nejčastěji nylon nebo polyester. Membrána má okolo 1,4 miliardy pórů na centimetr čtvereční, nejnovější mají i více pórů a materiál GORE-TEX® se i nadále modernizuje a vylepšuje. Tím se stává neprostupnou pro tekoucí vodu a zároveň umožňuje skrze sebe výpar. Tyto póry jsou přibližně 20 000krát menší než kapka vody (to že ta kapka neprojde skrz souvisí s jejím povrchovým napětím) ale zároveň asi 700x větší než molekula páry, která tak může snadno projít skrz. Veškeré výroby obsahující GORE-TEX®ovou membránu musí projít náročnými zátěžovými testy, které zjišťují jednak jejich fyzickou odolnost např. proti přetržení nebo odírání a dále voděodolnost a paropropustnost. GORE-TEX®ovou membránu nesmí ve svých výrobcích používat kterýkoliv výrobce oděvů, ale pouze ten, jehož výrobky splňují vysoké kvalitativní normy.

převzato od  : Wikipedia

Naše nabídka obuvi s touto jedinečnou membránou k nalezení zde

ošetřování Gore tex

Péče o Gore tex

ČIŠTĚNÍ
Zvenku obuv očistěte hadříkem nebo kartáčkem a vlažnou vodou. Výrobce může doporučit prostředek na ošetření a ochranu kůže. Z bot vytřepejte písek, kamínky a jiné nečistoty. Pokud je to možné, vyjměte a vytřepejte vložku.
 SUŠENÍ
Nechte přirozeně uschnout při pokojové teplotě. Vyvarujte se přímých zdrojů tepla. Běžné sušáky bot jsou vhodné.
 VODOODPUDIVÉ OŠETŘENÍ POVRCHU
Při ošetřování svrchního materiálu a kůže postupujte podle pokynů výrobce obuvi. Toto ošetření nemá vliv na funkční vlastnosti membrány GORE-TEX®.
 ODSTRANĚNÍ SKVRN
Postupujte podle pokynů výrobce obuvi.

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>