Pages Navigation Menu

Dětská obuv, dětské boty, školní batohy, povlečení, oblečení pro děti

Ecco – pohodlný pro vaše chodidla, neodolatelný pro vaše oči

Ecco – pohodlný pro vaše chodidla, neodolatelný pro vaše oči

Každý by měl mít obuv, která vyhovuje jeho chodidlům a životnímu stylu. Představujeme Vám firmu ECCO s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti pokročilých obuvnických technologií nabízející pohodlnou obuv. V naší nabídce najdete obuv pro naše nejmenší, kterým nechceme upřít více luxusu a pohodlí. Kolekce Ecco je přesně to, co potřebujete pro Vaše chodidla. Nebojte se dopřát si trochu luxusu.

Ecco – víme, že jen výběr nejkvalitnějších materiálů, používání inovativních technologií a kontrola nad celým procesem výroby obuvi, nám umožňuje vyrábět produkty světové kvality. Co se týče materiálů na výrobu naší obuvi, neponecháváme nic náhodě. trváme na produkci vlastní kůže. Naší volbou je vlastnit a provozovat vlastní koželužny. Stroje nedovedou dělat vše. Ruce nedovedou dělat vše. Spolu však dovedou dělat zázraky. Je důležité vědět, kdy se můžeme spolehnout na technologii a kde není náhrady za precizní ruční práci. Firma Ecco reprezentuje dánský design na nejvyšší úrovni. Forma a styl se musí skloubit s funkčností. Kombinace, kterou vytváří dojem z páru obuvi Ecco a pocit vašich chodidel, je tou nejpůsobivější předností, kterou vám nabízíme. Firma Ecco byla založena v roce 1963. Od té doby je známá po celém světě pro poskytování bezkonkurenční komfort v obuvi.

 

 

Pokročilé technologie přímého vstřiku může dělat zázraky na spodku obuvi.

 

Dětská noha se neliší jen velikostí
Dětská noha není prostou zmenšeninou nohy dospělého člověka. V průběhu celých 18 let růstu se mění vše, co je spojeno s tvarem, proporcemi a strukturou nohy.
Dětská noha roste ve fázích. Během prvních dvou let věku vyroste každý rok o přibližně 2 cm, což odpovídá skoro polovině velikosti obuvi za každé dva měsíce. Od věku 2–3 let činí míra růstu zhruba 1,5 cm neboli polovinu velikosti každé tři měsíce. Růst se pak naštěstí zpomalí, a to na 1 cm za rok až do věku 13 až 15 let.
Není třeba zdůrazňovat, že při takovém růstu je nutné kontrolovat velikost dětských bot několikrát do roka. Důležité je to zejména u menších dětí, protože ještě nemají plně vyvinuta nervová zakončení v nohou, a nemohou tak dost dobře poznat, zda je boty tlačí, či nikoliv.

Batolata, 0 až 2 roky
Noha je velmi měkká a pružná. Kosti zatím nejsou propojeny a klenba není vyvinuta – na noze je velké množství tukové tkáně a nedostatečně vyvinutých svalů, které noze propůjčují ploché vzezření. Pro tento věk je charakteristický široký tvar přední části nohy.
Děti, 3 až 7 let
Noha je nadále měkká a pružná. Začíná se vyvíjet klenba společně se svaly. Tvar nohy se začíná zužovat, přední část je ale v porovnání s nohou dospělého člověka stále širší.
Junioři, 8 až 12 let
Část flexibility zmizela, noha je ale nadále velmi citlivá na tlak. Klenba je téměř plně vyvinuta, což noze dodává tvar podobný noze dospělého člověka. Přední část nohy je však ještě poměrně široká.
Nejsou boty jako boty
Boty ECCO® odrážejí veškeré naše znalosti z oblasti fyziologie nohou batolat, dětí a juniorů – jak fungují, jak rostou, jak se mění jejich tvar, a hlavně jak důležitý je správný vývoj nohy pro další tělesný rozvoj dítěte.
Boty ECCO zohledňují všechny tyto skutečnosti potřebné pro zdravý vývin nohou:
* Používáme lehké, měkké a pružné materiály poskytující noze maximální mobilitu.
* Zbavujeme se všeho, co není naprosto nezbytné
- např. podpory klenby! Svaly v klenbě se totiž lépe vyvíjejí samostatně.
* Malá výška podpatku umožňuje rovnoměrné rozložení tělesné hmotnosti na většinu chodidla, zatímco vyšší podpatky zatěžují jen přední část nohy.
* Systém uzávěrů lze nastavit tak, aby nohu dokonale obklopoval a přidržoval patu.

Dokonale padnoucí
Podle firmy ECCO by měla bota na nártu působit přiléhavým a v přední části volným dojmem. Pro představu uchopte svou ruku před zápěstím tak, abyste měli prsty zmáčknuté těsně u sebe. Poté se chytněte za zápěstí a uvidíte, jak můžete prsty volně a snadno pohybovat. Přesně takhle by se měly cítit nohy.

Správná velikost
Empirické pravidlo říká, že mezi špičkou palce a koncem boty by mělo být celkem 1,5 cm volného místa. Tento prostor navíc umožňuje tři věci:
* Přibližně 0,5 cm umožňuje pohyb při chůzi.
* Přibližně 0,8 cm umožňuje noze růst.
* Přibližně 0,25 cm zabírá podšívka na špičce

Nezbytný „průzkum nohy“ v botě
Jestli bota padne, zjistíte podle délky nohy na stélce. Volný prostor by měl činit zhruba 1,5 cm. Zjistíte-li větší, nebo menší prostor, je bota buď příliš velká, nebo příliš malá.

Není design jako design
Boty mají dvě základní funkce: chránit a dobře vypadat. Pro firmu ECCO® jsou důležité obě funkce, a proto jim přikládá stejnou prioritu. Důvody jsou dva: K čemu je dobrá anatomicky správná bota, když ji dítě nebude chtít nosit? Stojí módní design za případné poškození nohy?

Při výrobě bot používá ECCO dva zdroje inspirace: přírodu a děti samotné.

Každý pár obohacujeme o funkce. Každá funkce představuje pro dítě výhodu – za všech ročních období, za všech podmínek a ve všech situacích se mu bude lépe dařit a bude se lépe cítit. Boty musejí odpovídat fyzické aktivitě, jíž se životní styl dětí vyznačuje.

1) Pohyb dovolen! Lehká a pružná podešev, od špičky až po patu.
2) Okamžitý pocit měkkosti! Jemná kůže na vnitřní straně s dodatečnou výstelkou.
3) Možnost nastavení pro maximální individuální pohodlí.
4) Výborná přilnavost a kontakt s povrchem pro bezpečnou chůzi!
5) Správně tvarovaná přední část s volným prostorem pro prsty.

Jak počasí ovlivňuje nohu mého dítěte?
Dětská noha se za teplého počasí více potí, je schopna vyprodukovat až půl druhého decilitru potu za den. Je nezbytné používat řádně prodyšné boty umožňující vyhnout se problémům, jako je mykóza nohou. Noha také může v teple lehce nabýt na objemu, kvůli čemuž jsou dobře padnoucí boty ještě důležitější.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>