Pages Navigation Menu

Dětská obuv, dětské boty, školní batohy, povlečení, ložní prádlo

COUQUI – pro vaše příjemné letní dny

COUQUI – pro vaše příjemné letní dny
Chceme ve spolupráci s kožními lékaři a farmaceuty rozvinout osvětu žabek jako hlavní prevence proti nebezpečí plísní číhajících ve veřejných prostorech vodních radovánek. Plážové pantofle by se měly stát běžným prvkem každodenního života, stejně jako ručník, protože kožní problémy chodidel patří hned za kazem zubů k nejčastějším lidským nemocem, přičemž prevence je žalostná.
Většina naší plážové obuvi je dělaná na míru prostředí bazénů, aquaparků, saun, sprch, sportovišť – pro tato místa jsou specifické vlastnosti naší obuvi certifikované nezávislou laboratoří AZL. Zejména pro neklouzavost, absorbci nárazů, antimikrobiotický aspekt, odolnost vůči chloru, apod. by si nohy rozumných lidí naše pantofle zasloužily.

Rychlé řešení prevence kožních chorob nohou

Naší ambicí je, aby se plážová pantofle stala běžným prvkem každodenního života, stejně jako ručník nebo kartáček na zuby. Vytyčeným úkolem je naučit národ mít rád svá chodila. Z lékařských statistik totiž vyplývá, že kožní problémy chodidel patří hned za kazem zubů k nejčastějším lidským nemocem, přičemž prevence je žalostná.
Široká paleta pantoflí na eshopu usnadní výběr obuvi sportovcům do sprch, náročným klientům do sauny i na procházky po pláži.
Chodíte do bazénu? Pantofle ochrání proti plísním
Nepříjemná plísňová onemocnění nohou trápí víc lidí, než by se mohlo zdát – odborníci řadí meziprstní plíseň nohou v žebříčku nejčastějších nemocí na druhé místo za zubní kaz. A přitom zrovna plísni chodidel, nemoci, jíž způsobují vlastně miniaturní houby, se dá poměrně snadno zabránit. Stačí dbát důsledně na hygienu, nosit prodyšnou obuv, nepůjčovat si cizí přezůvky a hlavně v areálu bazénu nebo sauny nechodit na boso. Plísně jsou totiž infekční, a protože se houbám, která plísňová onemocnění způsobují, žije dobře ve vlhkém a teplém prostředí, bazén bývá častým místem nákazy.
[MF DNES, 18.4.2008]
Plíseň nohou, co o ní víte?
Průzkumy ukazují, že skoro každého třetího Čecha svědí nohy. Co to způsobuje? Odhaduje se, že skoro 30 % dospělé populace je postiženo plísněmi (mykózou) nohou. Plíseň nohou je tedy velmi rozšířená – a přesto raději zamlčovaná. Kdo by se také podobnými problémy chlubil, že?
Jenže tajnůstkářství je zbytečné a může být i škodlivé! Plíseň nohou může postihnout každého bez výjimky – nesouvisí totiž vždy pouze s hygienou. Zanedbání léčby jen umožní plísni, aby zachvátila větší části nohy, nehty nebo i jiné části těla. Neléčenou plíseň je možno poměrně lehce zanést třeba do třísel. Infekce plísní nohou by proto měla být léčena co nejdříve!
Kdo je nejohroženější?
Plíseň nohou může postihnout prakticky každého. Existují ale samozřejmě rizikové skupiny, u kterých je náchylnost k této infekci vyšší. Náchylnější jsou zejména běžci, fotbalisté nebo plavci. Ale také starší lidé, lidé s cukrovkou nebo postižením oběhového systému. Lidé pracující po delší dobu v uzavřené neprodyšné obuvi např. v zemědělství, na stavbách, v těžkých provozech, v armádě apod. Smutné je, že přibližně dvě třetiny postižených lidí se neléčí vůbec nebo jen částečně. A pouze někteří pacienti vědí, že v případě plísní nohou se jedná o infekční onemocnění, které se bez léčení neobejde. Patříte-li do některé z níže uvedených skupin, měli byste dbát zvýšené opatrnosti.
Co je vlastně plíseň nohou a jak k ní můžete přijít?
Plíseň nohou je většinou způsobena „dermatofyty“, což jsou houbovité mikroorganismy vyskytující se ve vrchních vrstvách pokožky. Při chůzi naboso, ale také například při praní „infikovaných“ ponožek v pračce, dochází k jejich rozptýlení – tak se mohou přenést na další členy domácnosti nebo jiné lidi. I když ne každý člověk se nakazí, riziko nákazy stoupá v případě zhrubělé nebo změkčené pokožky, neboť zde se mikroorganismy snadněji usídlí.
Jak plíseň nohou rozpoznat?
Plíseň začíná většinou mezi prsty a provází ji především svědění. Dalšími příznaky je pálení, zarudnutí, bílá oteklá místa a šupinky pokožky. V některých případech však tyto obtěžující příznaky chybí – svědění pak bývá sotva bráno vážně.

Jak plíseň léčit?
V zásadě každé onemocnění plísní nohou se má začít léčit co nejdříve. Začít můžete i sami. Dlouhé čekání dává plísním možnost napadení větších částí nohy, nehtů nebo dokonce ostatních částí těla. Především infekce nehtů vyžadují často větší léčební úsilí.
Důležité při léčení plísňových infekcí je nepřerušovat léčbu příliš brzy. Důkladné léčení plísní nohou trvá tři až čtyři týdny. Pouze tak je zabezpečeno, že se plísně plně odstraní z pokožky. Předčasné ukončení léčení zvyšuje riziko opětovné infekce, protože buď část plísní přežije, nebo se neúplně uzdravená pokožka stane vstupní branou pro novou plísňovou infekci.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>